Mecalux postavil nový automatický sklad pro Becton Dickinson

05 Pro 2008

Mecalux, světový dodavatel globálních skladovacích řešení, navrhl a postavil nový automatizovaný sklad, který otevřela firma Becton Dickinson ve svém závodě v obci Fraga, v provincii Huesca. Tento sklad je propojen s výrobním procesem závodu. Nový sklad této nadnárodní firmy, která se zabývá zásobováním v oblasti lékařských technologií, přispěl k významnému zlepšení jejího systému distribuce, úspoře nákladů a optimálnímu využití prostoru určeného ke skladování. Celková počáteční investice na tento kompletně automatizovaný sklad zařízený Mecaluxem dosáhla částky 7,1 milionů eur. Automatizace skladů jako cesta ke zlepšení účinnosti logistické kontroly firem je jedním z hlavních cílů Mecaluxu. Tato divize se zaměřením na skladovací technologie, která zahrnuje také software, robotiku a údržbu, zaznamenává důležitý vzrůst.

Se systémem MECALUX EASY se výroba automaticky přizpůsobí poptávce
Tento inteligentní sklad nastaví pomocí speciálního softwaru systém MECALUX EASY - systém pro řízení vyvinutý Mecaluxem- v souladu s potřebami distribuce a s možnostmi a tempem výroby. To umožňuje přizpůsobení výroby poptávce různých zákazníků. Mecalux navrhl, vyvinul a vyrobil všechny prvky tohoto skladu: kontrolní software a software pro řízení, samonosné regály, zdviže, systémy dopravníků, paletizace, a komunikace stejně jako protipožární systém a nezbytné vybavení pro uzavírání. Toto nové vybavení zahrnuje také antropomorfní roboty, které lze optimálně nastavit tak, že i obtížné prostory s překážkami se pro ně stanou snadno přístupné. Celková kapacita skladu je 25 200 palet o vstupním formátu s výškou 1 500 a 2 300 mm, které odpovídají 28 000 palet výstupního formátu, se změnou řady palet z 2 300 na 1 500 mm pomocí antropomorfního robota, který automaticky provede úpravu podle zákazníkem požadovaného formátu. Denně je možno odbavit při 24-hodinovém provozu až 3 300 palet, pro které je k dispozici sklad se samonosnými regály obsluhovaný 6 zdvižemi, které jsou koordinovány a řízeny systémem MECALUX EASY propojeným s firemním ERP softwarem.

Hlavní údaje

 • Částka, kterou Mecalux investoval do provedení instalace: 7,1 milionů eur.
 • Výška skladištní haly: 36 metrů.
 • Celková délka skladu: 99,8 metrů.
 • Šířka samonosného skladu: 43,75 metrů.
 • Objem: 149 544 metrů krychlových.
 • Celkem palet: 25 200 palet.
 • Zdviže: 6.

  Becton Dickinson
  Becton Dickinson je nadnárodní společnost zaměřená na lékařskou technologii, která se specializuje především na výzkum, vývoj, výrobu a distribuci lékařské technologie jako jsou zařízení, nástroje a spotřební lékařské zboží dodávané do lékařských institucí, a klinických i výzkumných laboratoří. Společnost byla založena v r. 1897, její centrála se nachází v New Jersey, USA a zaměstnává kolem 28 000 profesionálů v 50-ti zemích celého světa. Závod v Huesce byl založen v r. 1978 a zaměstnává přes 500 osob. (Více informací o firmě Becton Dickinson najdete na www.bd.com).