MECALUX rozšiřuje logistické centrum SKUPINY PORCELANOSA, které se stane největším automatizovaným skladem na světě

02 Čer 2011

Barceloně, 2. června 2011.

Mecalux, světový leader v oboru skladových systémů, plánuje rozšířit logistické centrum Villarreal pro skupinu Porcelanosa ve španělském Castellónu. Díky nové instalaci bude mít výrobce keramických obkladů k dispozici největší automatizovaný sklad na světě s celkovou skladovací kapacitou 275 000 palet.

Nový sklad o ploše 10 600 m² bude využívat společnost VENIS vyrábějící keramické dlažby. Sklad bude vysoký 32 m, dlouhý 278 m a skladovací kapacita bude činit 65 300 palet.

Nová instalace bude vybavena 10 automatickými dvousloupovými stohovacími jeřáby, které budou obsluhovat 20 regálů. Každý bude 160 m dlouhý.

Viceprezident společnosti MECALUX Javier Carrillo uvedl: „Vybudovali jsme automatizovaný sklad, který bezproblémově přepraví palety jak na vstupu, tak i na výstupu. Odhaduje se, že tento skladovací systém může přepravit 474 palet za hodinu."

Ve skladu bude instalováno 8 obslužných pracovišť s pneumatickými manipulátory s drapáky, díky nimž operátor snadno vyjme vybrané zboží. Regály byly navrženy tak, aby vstup i výstup palet probíhal hladce.

Sklad je spojen s výrobním závodem skupiny Porcelanosa podzemním tunelem 300 m dlouhým a 3 m vysokým. Palety s nosností 1600 kg jsou spouštěny nákladovým výtahem a kladeny na dopravník, který je přepraví na konec tunelu. Na tomto místě se nacházejí automatizované linky, které palety dopraví do přední části skladu.


Dvousloupové stohovací jeřáby

MECALUX bude instalovat v logistickém centru 10 dvousloupových stohovacích jeřábů stejně vysokých jako regály (31 metrů), které se budou rychle pohybovat v uličkách širokých 1,75 m a budou zvedat palety rychlostí 48 m/min. Zvláštní řídicí programové vybavení bude řídit všechny pohyby jeřábů.

Každý jeřáb bude vybaven zdviží, díky níž bude možné provádět údržbářské práce, ale i  určně ovládat jeřáb.

Ve skladu společnosti VENIS bude dost místa, aby se tam v budoucnu bylo možno instalovat dalších pět jeřábů.


SKUPINA PORCELANOSA

Skupina Porcelanosa působí v přibližně 100 zemích světa. Základem je silná podnikatelská strategie i jedinečný obchodní model.

Skupina Porcelanosa s více než 35letými zkušenostmi je předním výrobcem na domácím i mezinárodním trhu. Činnost skupiny je založena na hodnotách jako inovace a kvalita, ale především důvěra, kterou projevuje svým pracovníkům kterých je více než 5000.

VENIS je společnost zavádějící do svých projektů technologické inovace, které využívá při výrobě keramických obkladů a porcelánové kameniny. V zavádění nových produktů patří mezi průkopníky. Produkce společnosti VENIS se soustřeďuje na výrobu keramických obkladů rozličných tvarů a povrchových úprav, díky čemuž je tato firma leaderem v oboru keramiky na mezinárodním trhu.