Interlake Mecalux se zúčastní logistické výstavy NA2010 ve Spojených státech

23 Dub 2010

Interlake Mecalux se zúčastní výstavy NA2010 (North American Material Handling & Logistics Show), která se bude konat 26. – 29. dubna v Clevelandu (Ohio). Účastí na výstavě zvyšuje Interlake Mecalux svou vlastní schopnost splňovat potřeby zákazníků ve Spojených státech a nabízí jim jednu z nejnovějších inovací ve skladových aplikacích – software na správu skladů EasyWMS®.

EasyWMS®, nezbytná technologická inovace patentovaná společností Mecalux
Nezávisle na velikosti nebo oboru dané firmy program EasyWMS® slouží ke správě a automatizaci skladu podle funkcí softwaru a pochopitelně podle individuálních potřeb (kompletace, kontrola objednávek, zásoby, statistiky rotací atd.). Díky tomuto programu lze snížit logistické náklady na čas, ztráty a materiální i lidské zdroje, zároveň však zvýšit efektivitu a zlepšit kvalitu obsluhy zákazníka. Program je všestranný a dá se snadno implementovat. Byl vytvořen, zpracován a patentován výhradně společností Mecalux v oddělení automatizace nacházejícím se v sídle v Barceloně a Technologickém středisku ve městě Gijón. EasyWMS® byl na trhu přijat se značným uznáním, v roce 2009 bylo totiž prodáno 200 instalací a předpokládá se, že v roce 2010 s tímto programem bude pracovat 1000 skladů. Z tohoto důvodu Mecalux vede rozsáhlou kampaň propagující software na tuzemských i mezinárodních veletrzích věnovaných logistice a novým technologiím.

Strategická oblast Mecalux
Právě v oblasti NAFTA dosáhl Mecalux nejvyššího růstu obratu v roce 2009 – o 15 % více oproti předchozímu roku a činily 100 milionů eur. Kromě toho suma objednávek z této oblasti vzrostla ze 73 milionů eur v roce 2008 na 110 milionů eur roce 2009, tzn. byl zaznamenán růst o 51%. Mecalux počítá, že díky integraci lidských, výrobních a obchodních zdrojů, které umožnily vytvořit Interlake Mecalux USA, bude jeho nová oblast působení ve Spojených státech schopna udržet a zvýšit tuto pozitivní tendenci. Amerika je v současnosti pro Mecalux jedním z nejvýznamnějších trhů. Vše nasvědčuje tomu, že se v budoucnu výše obratů mezi Evropou a Spojenými státy vyrovná.

Výstava NA2010 (North American Material Handling & Logistics Show) patří mezi nejvýznamnější oborové akce ve Spojených státech, na níž se scházejí podniky z daného oboru. Během tohoto ročníku byly připraveny prostoru pro více než 500 vystavovatelů a byl uspořádán konferenční den pro více než 60 školení.