MECALUX jmenuje Eduarda Montese, současného senior viceprezidenta firmy Siemens AG, svým nezávislým poradcem

13 Zář 2007

Mecalux jmenuje novým nezávislým poradcem společnosti Eduarda Montese, současného senior viceprezidenta německé nadnárodní společnosti Siemens AG. Eduardo Montes tak nahradí právníka Juana Pocha, jenž bude jmenován poradcem předsednictví jako výraz uznání jeho přínosu k rozvoji a úspěchu firmy Mecalux. Účelem jmenování Montese je podpoření rychlé internacionalizace Mecaluxu. Skupina podstatně zvyšuje svou prezenci a podíl na mezinárodních trzích. V roce 2008 je v záměru koupě americké UFC Interlake.

Jmenování Eduara Montese proběhne formou kooptace a bude raktifikováno při příští Valné hromadě akcionářů společnosti.

Eduardo Montes, 55 let, je v současné době místopředsedou německé multinacionály Siemens AG. Montes spolu s tímto postem zastává taktéž místo předsedy Správní rady její španělské pobočky. Do společnosti Siemens vstoupil v roce 1975. Po sedmileté činnosti zahajuje novou kariéru, v průběhu které zaujímá posty v různých firmách a veřejných institucích v oblasti telekomunikací. V roce 1995 se pak vrací k Siemens. V květnu 2006 se začleňuje do managementu Siemens AG jako Senior vicepresident a je jmenován výkonným ředitelem divize telekomunikací, jenž je největší divizí Siemensu na mezinárodním poli. Od roku 2007 je členem Správní rady Nokia Simens Networks a předsedou Dozorčí rady Siemens Enterprise Communications.

Mimo jiné je také předsedou klubů zabývajících se řízením a udržitelným rozvojem a předsedou Rady pro inovaci, technologii a rozvoj Kruhu podnikatelů. Za své profesionální úsilí obdržel Eduardo Montes taktéž početná uznání (np. “Podnikový leader roku” od časopisu zasvěceného světu obchodu “Ejecutivos”, “Nejlepší podnikatel roku” od AT Kearney, “Vedoucí roku” od ekonomického časopisu “Actualidad Económica”. Pro své osobní zásluhy byl oceněn Německým spolkovým záslužným křížem.

MECALUX je jedním ze světových leaderů v globálním řešení pro skladování. Jeho hlavní aktivity spočívají v navrhování, výrobě, prodeji a nabízení služeb spojených s kovovými regály, automatickými skladovacími systémy a dalšími řešeními skladování. Skupina Mecalux disponuje osmi produkčními závody v šesti zemích, přímou obchodní prezencí v 16 zemích, 3 100 profesionály a celkovým obratem 531,1 miliónů euro (2006). Mecalux se může pochlubit strategickou pozicí v oblasti rozvoje technologií pro automatické skladovací systémy a implantací na všech trzích, na kterých operuje.