MECALUX realizoval nákup aktiv firmy Interlake ve výši 30 milionů dolarů

06 Dub 2009

Společnost MECALUX informovala CNMV o realizaci nákupu aktiv společností UFC Interlake Holding Co., United Fixtures Company, Inc., Interlake Material Handling, Inc. a Conco-Tellus Inc. v hodnotě 30 milionů dolarů celkově financovaných z vlastních fondů. Mezi aktivy, které společnost získala, se nacházejí výrobní závody Pontiac (Illinois) a Sumter (Jižní Karolína) a závody v Mexicali a Matamoros, které patří mexickým pobočkám skupiny. Touto transakcí MECALUX získal také obchodní síť a všechna práva průmyslového vlastnictví. Americká pobočka MECALUXU změnila svůj obchodní název na INTERLAKE MECALUX.

Ve shodě s právními předpisy Spojených států (Oddíl 363 kodexu Bankruptcy), a jelikož nebyly předloženy žádné další nabídky na nákup výše zmíněných aktiv, nebylo nutné konat veřejnou aukci a MECALUX se stal jediným vydražitelem.

MECALUX se dostává na pozici potenciálního lídra amerického trhu
To pro MECALUX znamená především obchodní příležitost, která podpoří přítomnost společnosti na trzích USA a Mexika, a tak posílí jeho budoucí růst v těchto zemích.

Je třeba připomenout, že UFC Interlake Holding Co. byla historicky vedoucí společností na trhu Spojených států jak svým obratem, tak technologií. MECALUX převzal bázi zákazníků UFC Interlake Holding Co., kde se nachází většina společností Spojených států. To MECALUXU umožňuje rozvoj na americkém trhu a přinese příležitost nabídnout ty nejlepší služby těmto zákazníkům i na ostatních mezinárodních trzích. Mezi zmíněné klienty patří např. WALL-MART, HOME DEPOT, TOYOTA… Kromě toho k aktivům patří také obchodní a servisní linka a implementace automatizace skladů.

Začlenění 4 závodů s pokročilou technologií
4 výrobní závody, které MECALUX integroval na americkém trhu jsou technologicky velmi vyvinuté závody s výrobní kapacitou pro výrobu zcela kompletní řady regálů na americkém trhu, které se přidaly k aktuální nabídce MECALUXU. Jedná se o závody se špičkovou technologií a vysokou flexibilitou výroby schopné vyhovět všem potřebám klientů. Tyto 4 závody se přidaly ke dvěma výrobním závodům, které již MECALUX vlastní v této oblasti (Chicago a Mexiko). Takto se sdružuje na zmíněném trhu 6 výrobních závodů, které mohou účinně pokrýt celé americké a mexické území.

Přejmutí všech patentů, značek a technologie INTERLAKE
Součástí průmyslového vlastnictví, které MECALUX získá, jsou také všechny patenty a značky, stejně jako technologie potřebná k pokračování ve vývoji báze produktů UFC Interlake Holding Co. Společnost rovněž získává značku REDIRACK – lídra na kanadském trhu, která má momentálně licenci jako lídr ve výrobě regálů v Kanadě. INTERLAKE MECALUX předpokládá, pokud budou tržní podmínky příznivé, velmi důležitý rozvoj ve Spojených státech a Mexiku, jak co se týče obratu v prodeji regálů tak i nových technologických oddělení, které mohou nabídnout automatické sklady a software na celém americkém trhu.

Při předpokládaném rozvoji skupiny bude právě americký trh jedním z nejvýznamnějších a také bude vyrovnávat pozici skupiny, s předpokládaným prodejem 50% v Evropě a 50% v USA.

MECALUX nyní disponuje celkem 12ti závody
Touto transakcí skupina MECALUX přechází ze stávajících 8 výrobních závodů na 12 závodů celkem, a stává se tak jedním ze světových lídrů svou kapacitou a technologií specializovanou na sektor skladování.