Mecalux uzavírá období za rok 2008 s obratem 636 milionů eur

15 Čer 2009

Administrativní rada Mecaluxu schválila na zasedání akcionářů, které se konalo dnes ráno, obrat za období 2008, které bylo uzavřeno s konsolidovaným obratem 636 milionů eur, což představuje v porovnání s rokem 2007 nárůst o 6%. Na jihoevropském trhu (Španělsko, Francie, Itálie a Portugalsko) se prodej udržel stabilní během celého období 2008 a velmi pozitivní byl vývoj také na trzích střední a východní Evropy, kde obrat vzhledem k roku 2007 vzrostl o 30%. Na amerických trzích oblasti NAFTA byl zaznamenán pokles kolem 3% v důsledku současné hospodářské situace, zatímco obrat v Latinské Americe se zvýšil o 53%.

Vůdčí pozice v Americe a sázka na automatizaci
Strategie, kterou Skupina sleduje, prochází růstem na americkém trhu, kde si udržuje vůdčí pozici, sázkou na výzkum a rozvoj, konsolidaci divize robotiky a rozvoj softwaru pro řízení skladu Mecalux Easy.

Kromě toho byla provedena analýza nedávného nákupu aktiv společností UFC Interlake Holding Co., United Fixtures Company, Inc., Interlake Material Handling, Inc. a Conco-Tellus Inc. v hodnotě 30 miliónů dolarů. Mecalux získal 4 nové závody v Pontiacu (Illinois) a Sumteru (Jižní Carolina), kromě mexických poboček skupiny, které vlastní závody v Mexicali a Matamoros. Tímto nákupem Mecalux získal také obchodní síť a všechna práva průmyslového vlastnictví. Americká divize Mecaluxu se nyní nazývá INTERLAKE MECALUX.