Mecalux vyvinul software vhodný pro každý sklad - Mecalux Easy®

27 Úno 2009

Mecalux uvádí na trh svou poslední novinku, Mecalux Easy®. Jedná se o nový software pro řízení skladů, který lze velmi snadno použít v každém typu prostředí. Uvedení výrobku Mecalux Easy® proběhne současně v 16-ti zemích, kde má skupina Grupo Mecalux přímé obchodní zastoupení. Mecalux se svým novým produktem zaměřuje na firmy jakéhokoli rozsahu a z jakékoli oblasti působení. Tento software je vhodný do každé firmy: některý z jeho stupňů by jistě našel uplatnění jak v malých firmách s běžnými sklady, tak i u velkých letištních logistických kontrol. Nejjednodušší stupně, které také umožňují vysoký výkon, lze zavést již během pouhých dvou týdnů.

Mecalux Easy má 6 různých stupňů: první a druhý odpovídá běžným skladům, třetí základnímu automatickému skladu a od čtvrtého stupně je již třeba podrobnější specifikace, vyšší stupeň automatizace a analýzy speciálních požadavků firmy. Mecalux vyvíjí již přes 150 aplikací a jeho cílem je, aby se tento software, díky své snadné instalaci, stal standardem v sektoru. Kromě toho nabízí všem firmám, které produkt získají, nepřetržitý technický servis 24 hodin denně. Hlavními výhodami výrobku Mecalux Easy® je: zvýšení výkonnosti skladu, zlepšení evidence on-line a snížení doby potřebné k vedení správy zásob.

Usnadní život ve skladu
Mecalux Easy®, výsledek výzkumu a dlouhých zkušeností v řízení skladů, “usnadní život každého skladu”. Díky použití standardních systémů je kompatibilní s jakýmkoli systémem, který mohou firmy používat. Mecalux Easy® byl kompletně vytvořen, rozvinut a patentován Mecaluxem. Umožňuje snížit náklady na logistiku co se týče prostoru, času, produktivity, fyzických a lidských zdrojů a ztrát, a zároveň přináší celkovou kontrolu skladu a dovoluje velkou flexibilitu při zlepšování kvality zákaznického servisu.

Zákaznický servis 24 x 7: Mecalux nabízí k dispozici zákaznický servis a telefonickou podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce, aby vyřídil žádosti a dotazy, konzultace či poruchy a zajistil tak maximální výkonnost instalace každého zákazníka.

Mecalux Easy® je systém, který otevírá velké možnosti, jelikož dovoluje dále rozšiřovat komplexnost a stupeň automatizace skladu. První stupeň nabízí logistická řešení, která lze snadno a rychle nainstalovat, 2. stupeň je ideální pro ruční sklady středního typu se standardními potřebami. Řízení obou těchto stupňů není určeno výhradně pro automatické instalace, ale lze je uplatnit i v běžných skladovacích střediscích. Od 3. stupně se jedná o instalace pro automatické sklady, od 4. stupně se instalace provádí na základě speciálních vlastností na míru každého zákazníka, které před instalací a spuštěním vyžadují předchozí studii. 5. stupeň slouží pro komplexní systémy, je rozšířením 4. stupně s přidáním dalších funkcí, ideální pro sklady s větším stupněm automatizace. Poslední 6. stupeň je určen pro speciální či exkluzivní systémy. V těchto případech samozřejmě Mecalux provádí kompletní studii zvláštních požadavků. Z různých možností využití je třeba zdůraznit řízení letišť nebo skladovacích středisek s vysokou výkonností a velkým tokem zboží.

Technologické středisko v Gijonu
Kromě oddělení automatizace, které se nachází v Barceloně, je Mecalux Easy® podporován především z nového Technologického střediska v Gijonu. Ze strany Mecaluxu se jedná o odezvu na požadavky firem, které potřebují zlepšit svou konkurenceschopnost a účinnost s co nejmenšími náklady. Mecalux Easy® přináší jasné zlepšení do výrobních procesů, distribuce a kontroly skladových zásob a dovoluje firmám upravit svou výrobu. Mecalux vyvíjí investiční plán pro závod v Gijonu ve výši cca 23 milionů eur, což z něj činí jedno z hlavních středisek pro růst a technologický vývoj pro celou společnost.