Mecalux spustil nový systém vertikálního skladování Clasimat

17/02/2009

Mecalux nabízí logistická řešení, která kombinují maximální využití skladu s informatizací procesu. Nejnovějším z nich je spuštění nového systému vertikálního skladování CLASIMAT. Tento systém se skládá z konstrukce s automatizovaným příjmem a výdejem zboží díky extraktoru nebo mechanismu pro odebírání a zdvih zboží. V první fázi bude k dostání ve Španělsku, Mexiku, Francii a Polsku, později na celém světě.

CLASIMAT je plně informatizovaný systém určený pro jakýkoli typ firmy, která disponuje dostatečně vysokým prostorem a potřebuje velkou skladovací kapacitu. Je obzvláště užitečný v montážních linkách jako přechodný sklad.

Jednoduchý a zcela automatizovaný chod
Systém Clasimat využívá principu „zboží k obsluze“, což umožňuje optimalizovat dráhy a snížit časy. Předchází zbytečnému přemisťování a obsluha nemusí nikam chodit. Systém také umožňuje kontrolu zásob a pohybu v jakémkoli okamžiku.

Chod je jednoduchý; obsluha vybere na obrazovce požadovaný produkt a extraktor se automaticky vertikálně přemístí do patra, kde je umístěn, vytáhne požadovaný regál a dopraví jej do místa pro picking nebo na výstupní stůl. Výhody: lepší informační řízení skladu, úspora prostoru díky využití celkové výšky a úspora času, neboť pro připravení objednávky se obsluha nemusí pohnout z místa, zbytečně se namáhat nebo provádět nebezpečné pohyby. Kromě toho je zboží přepravováno bezpečněji a nehrozí nebezpečí rozbití v důsledku pádu.

Společnost MECALUX je jedním ze světových dodavatelů globálních řešení pro skladování. Její hlavní činností je design, výroba, komercializace a nabídka služeb spojených s kovovými regály, automatickými sklady a dalšími řešeními pro skladování. Skupina Grupo Mecalux má v současné době k dispozici 8 výrobních závodů v 6 zemích, přímé obchodní zastoupení v 16 zemích, 3766 profesionálů a v roce 2007 dosáhla fakturace 598,1 milionů euro. Mecalux zaujímá strategickou pozici pro rozvoj technologie automatického skladování a jeho zavedení na všechny trhy, kde působí.