Kompletace objednávek prováděná přímo z palet

Skladování zboží malých a středních rozměrů určeného ke kompletaci se nemusí vždy odehrávat na regálech určených speciálně k tomuto účelu. Kompletace objednávek probíhá obvykle tak, že zboží odebereme přímo z palet.

Pokud je tato možnost používána na nejnižších úrovních paletových regálů, jsou používány vysokozdvižné vozíky, paletové vozíky nebo vozíky pro kompletaci objednávek na nízké úrovni.

Pokud je používána na vyšších úrovních, je nutné použít vozíky pro kompletaci objednávek na střední nebo vyšší úrovni nebo systémové trojstranné vozíky s pohyblivou kabinou operátora typu combi (ve kterých se kabina operátora zvedá spolu s nákladem).

Tato řešení jsou vhodná v případě, že každá paleta obsahuje pouze jednu referenci a také v případě, pokud je kompletace výrobků s velkou spotřebou prováděná na nižších úrovních a kompletace zboží se střední a malou spotřebou na vyšších. Tato řešení je výhodné zvolit, pokud není prioritou počet řad.

 

Sklad s kompletací přímo z paletových regálů na úrovni podlahy

Sklad s kompletací přímo z paletových regálů na úrovni podlahy.

Sklad jednotlivých krabic s regály obsluhovanými vozíkem pro kompletaci objednávek

Sklad jednotlivých krabic s regály obsluhovanými vozíkem pro kompletaci objednávek.

 

 

Sklad s paletovými regály s kompletací na vysoké úrovni

Sklad s paletovými regály s kompletací na vysoké úrovni.

Kombinovaný sklad

Kombinovaný sklad.

 

 

Kompletace objednávek přímo na paletových regálech je svázaná s určitými omezeními, které je třeba zohlednit. Prázdné palety musí být nahrazeny dalšími paletami, které jsou umístěné v zóně zásob. V některých skladech jsou vysoké úrovně použity pro skladování jednotek se zásobami, které jsou následně překládány na nízké úrovně, jež jsou používány ke kompletaci.

V případě zboží s velkou spotřebou je vhodné uložení dvou palet z každé reference na úrovni kompletace. Tímto způsobem se lze vyhnout čekání na doplnění (v době, kdy je jedna paleta doplňována, na druhé už je výrobek dostupný). Navíc, pro navýšení počtu řad, je nutné střídat koridory pro skladování s koridory pro kompletaci objednávky.

Pro zjednodušení kompletace jsou úrovně s policemi často umístěny ve spodní části paletových regálů. V řešeních tohoto druhu mohou být rychloobrátkové výrobky skladované na paletách, které jsou složeny přímo na podlaze.

Z bezpečnostních důvodů (pro předcházení nehodám) by do koridorů, ve kterých se nachází operátor provádějící kompletaci, neměly vjíždět zdvižné vozíky, které nejsou řízeny operátorem.

 

Kompletace na úrovni podlahy

 

Sklad s policemi ve spodní části paletových regálů

 

 
Operátor provádějící kompletaci přímo z paletového regálu

Operátor provádějící kompletaci přímo z palet.

 

Další články v této kapitole

Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Manual-almacenajebanner
Template Key:
Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Banner-Software-Solutions
Template Key: