Pick by light (nebo pick to light (PTL)): rychlejší proces kompletace a menší počet chyb

Úspora pohybu je dobrý způsob na zvýšení efektivity operátorů, i když to není jediné možné řešení. Pro ještě větší zlepšení systému a pro odstranění přepravních dokladů je možné použít zařízení typu pick by light (nazývané také pick to light (PTL)).

Příklad systému pick by light ve farmaceutické laboratoři

Příklad systému pick by light ve farmaceutické laboratoři.

 

Zepředu každé řady spádového regálu je umístěn numerický displej s tlačítky. Tato zařízení jsou řízená skladovým softwarem (WMS). Systém zapíná displej (tím pádem operátorovi ukazuje řadu, ze které je třeba odebrat zboží) a zobrazuje počet jednotek, které je třeba vyjmout.

Poté, co operátor odebere odpovídající počet jednotek, musí stisknout tlačítko potvrzující provedení operce za účelem předání této informace WMS a následně podsvícení zhasne. V průběhu zahájení přípravy nové objednávky se položky, ze kterých je třeba odebrat výrobek, rozsvěcují automaticky. Existují systémy typu pick by light, které umožňují současnou kompletaci několika objednávek.

Dvě velké výhody tohoto typu kompletace jsou rychlost a významné snížení počtu chyb, které mohou nastat během kompletace objednávek.

 

Software, který řídí sklad, řídí také systém pick by light ve skladu

 

Další články v této kapitole

Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Manual-almacenajebanner
Template Key:
Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Banner-Software-Solutions
Template Key: