Technologie RFID ve skladu

Při provádění úkolů řízených WMS má důležitý význam komunikace mezi řídicím systémem a operátory, kteří provádějí přidělené úkoly a kteří také předávají informace, například v okamžiku odečítání údajů z příjmu zboží. Technologie RFID je jednou z komunikačních metod používaných ve skladu.

Operátoři musí dostávat příkazy a pokyny, na základě kterých vykonávají své povinnosti. Tyto příkazy je možné předávat ústní formu, v písemné podobě (například v podobě přepravního dokladu) nebo pomocí rádiových terminálů.

Použití technologie RFID ve skladu má mnoho výhod. Nejsou zapotřebí papírové doklady, protože zakázky přicházejí do počítačových terminálů, které nosí operátoři u sebe nebo které jsou namontované na překládkových zařízeních. Komunikace mezi počítačovým serverem a zařízeními probíhá pomocí rádiových vln vysílaných a přijímaných anténami, které jsou ve skladu strategicky rozmístěny.

Klávesnicí terminálu (a v současné době také hlasem) potvrzují operátoři každou operaci a okamžitě přijímají nové pokyny. Systém je velmi účinný a operátor si nemusí plánovat činnost nebo o ní přemýšlet, což mu umožňuje soustředit se na její provedení. Ve výsledku je možné dosáhnout velmi dobré efektivity prakticky bez jakýchkoliv chyb.

 

Použití skladového softwaru a terminálů s technologií RFID ve skladu přináší mnoho výhod

 


Použití skladového softwaru a terminálů s technologií RFID ve skladu přináší mnoho výhod.

 

 

Použití technologie RFID ve skladu umožňuje práci v reálném čase. To znamená, že skladový software ví, kde se zboží nachází, jaké je jeho množství, v jakém je stavu a také jaký proces právě probíhá.

Práce s technologií RFID tohoto druhu ve skladu vyžaduje kódování zboží a také skladovacích míst a jiných lokalizací, díky čemuž probíhá potvrzování údajů automaticky.

Další články v této kapitole

Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Manual-almacenajebanner
Template Key:
Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Banner-Software-Solutions
Template Key: