Válečkové regály

Válečkové regály jsou druhem vjezdového systému, který spojuje výhody vjezdových regálů, regálůw push-back a Pallet Shuttle.

Jeho funkce je jednoduchá. Každá úroveň každého koridoru je určena pro jednu referenci a je vybavena lehce nakloněnými válečky.

Palety jsou nakládány na jednom konci regálu a potom se díky gravitační síle posouvají po válečcích až na druhý konec, kde jsou připraveny na vykládku (proto se těmto systémům říká také gravitační systémy). Paletové vozíky se nemusí pohybovat uvnitř koridorů.

Díky této metodě je paleta, která je první uložená v dané úrovni, také první paletou, která je odebrána (systém FIFO). Takové řešení umožňuje ideální obrátkovost výrobku.

Válečkové regály využívají pro posun palet, které se na nich nacházejí, gravitační sílu

Válečkové regály využívají pro posun palet, které se na nich nacházejí, gravitační sílu

 

Je možné montovat koridory hluboké více než 20 m, ale je třeba ověřit, jaký je stav palet, jejich kvalita (musí být dobrá) a také hmotnost.

Řešení tohoto druhu je ideální pro skladování zboží s krátkou dobou použitelnosti, s vysokou obrátkovostí a také pro výrobky s velkou spotřebou, pro které je charakteristický neustálý pohyb (kontinuální příjem a vydávání). Je třeba mít na paměti dvě skutečnosti související s návrhem takového způsobu skladování.

  1. Zaprvé, jelikož jsou palety ukládány v šikmé poloze, je výška tohoto systému větší než v případě jiných řešení, zvláště v případě dlouhých regálů, protože větší hloubka způsobuje větší výšku.
  2. Zadruhé, náklady na uvedené řešení mohou být o mnoho vyšší než náklady na jiná řešení z akumulačních systémů.

Válečkové regály umožňují práci v systému FIFO (první přišlo, první odešlo)

Válečkové regály umožňují práci v systému FIFO (první přišlo, první odešlo).

Další články v této kapitole

Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Manual-almacenajebanner
Template Key:
Missconfigured or missplaced portlet, no content found
Dynamic Content: false
Master Name: Banner-Software-Solutions
Template Key: